vsetkovklude

vsetkovklude

vsetkovklude | kopyto, jelito, platí to :)

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
vsetkovklude
Sorry, Omega Zdroj: www.facebook.com
 
trombon
trombon | 4.11.2021 07:27

chalani robime vsetci chybu ak do tejto veci tahame logiku a dokazy. vsetko je len metafora. viera je metafora, biblia je matafora aj boh je len metafora... konkretne metafora strachu a slubov s cielom dosiahnut poslusnost... tu metaforu si vytvoril clovek a nikto iny a zase som pri logike... kaslem na to


leader
leader | 4.11.2021 08:16

bozie cesty su nevyspytatelne


Lodovik
Lodovik | 4.11.2021 08:32

...a v Bratislave aj nepospajane :D


vsetkovklude
vsetkovklude | 4.11.2021 09:05

trombon, minimálne Starý zákon je hodne epický, vzhľadom na archeologické nálezy


tmiro | 4.11.2021 10:57

Lodovik, to sú cyklo cesty nie bozie


tmiro | 4.11.2021 10:59

V Biblii sa tuším nepíše, že Jahve pojebal Máriu. Asi sa tam píše, že vstúpil do nej Duch Svätý pripadne nič.


vsetkovklude
vsetkovklude | 4.11.2021 11:07

tmiro, ale boh je trojjediný, boh otec, boh syn a duch svätý :)


moses
moses | 4.11.2021 11:19


iqwar
iqwar | 4.11.2021 13:33

Keby to spravil Alah:


Omega
Omega | 4.11.2021 16:54

Aký postoj by ste mali k človeku, ktorý povie nejaké výroky a tie sa splnia dajme tomu o 750 rokov?


Lodovik
Lodovik | 4.11.2021 17:01

To narazas na Fica a jeho vyrok o dialnici do Kosic?


vsetkovklude
vsetkovklude | 4.11.2021 17:08

Omega, odpoviem protiotázkou, aký postoj by si zaujal voči mne, keď ti poviem, že všetky veľmoci raz zaniknú a ľudstvo sa prestane deliť na náboženstvá, národy a rasy?


Omega
Omega | 4.11.2021 17:20

Zdá sa, že to k tomu speje. K mix-u všetkého možného. A k prenasledovaniu tých, ktorým mix nebude sedieť.


register
register | 4.11.2021 17:35

Lodovik 👍


vsetkovklude
vsetkovklude | 4.11.2021 17:55

Omega, takže som vizionár? Nie, iba som dal do pľacu myšlienku, ktorá je všetkým rozhľadeným zrejmá. Nikto z nás však nebude môcť potvrdiť pravosť môjho "proroctva", keďže za našich životov sa to pravdepodobne neudeje. Jedine, že by nastala globálna kataklyzma, ktorá by nás prinútila spolupracovať, aj to nie je isté, či by sme toho boli schopní. Ako liberál nechápem, čo je na mixe zlé... Raz mi jeden konzervatívec položil otázku, ako si my liberáli predstavujeme ľudstvo o 300 rokov, odpovedal som mu, takto:


Lodovik
Lodovik | 4.11.2021 18:11

To mi pripomenulo hlasku z Futurami, ktora by v preklade znela asi takto "Vdaka vasmu serialu som sa naucil, ze ludi treba brat takych, aki su. Ci uz su to cernosi, Klingoni, alebo dokonca zeny".


vsetkovklude
vsetkovklude | 4.11.2021 18:13

Lodovik, dnes ti ide :D


trombon
trombon | 4.11.2021 20:52

Ω 4.11.2021 17:20 mam dojem, ze tvoj vyrok ide proti cirkvy, pretoze ta vzdy prenasledovala svojich pochybovacov, a ist proti cikrvi je ist proti slovu boziemu... ci? ja viem, cirkev je spolocenstvo ludi, nie bohov


trombon
trombon | 4.11.2021 20:55

Ω 4.11.2021 16:54 ako by sa na to dalo odpovedat bez fantazie a velkej davky vesteckych schopnosti, teda bez kacirstva a bohoruhacstva?


XX
XX | 5.11.2021 11:24

celkom zabavna diskusia ...

Omega, co by si si dnes myslel o clovekovi, co by za tebou prisiel a povedal ti, ze sa rozpraval s horiacim krikom? poprosim uprimnu odpoved


Omega
Omega | 5.11.2021 17:29

Ste ma zavalili. OK, tak od konca.

XX, úprimne, nepoznám nikoho takého. Neviem na to odpovedať. Ak by sa to malo týkať minulosti, to by som vedel, dokonca by som to podporil aj archeologickými dôkazmi. Len to asi na guláš nepatrí.

trombon, ísť proti cirkvi nie je ísť proti Slovu Božiemu. Cirkev (cirkvi), ako ju poznáme, je stále len ľudská inštitúcia s mnohými slabosťami. Hovorím to ale s veľkou úctou voči cirkvám. Ak je Boží výrok daný skrze proroka, keď dokonca viem, že sa naplnil, beriem ho veľmi vážne. To sa stalo aj s predpoveďou narodenia Ježiša skrze pannu 750 rokov vopred. Je mi ľúto, že pre teba je Boh len metafora.

Lodovik, tá diaľnica do Košíc má príjemne rozveselila.

vvk, Starý zákon môže byť pre teba epický, nemal by však byť vzhľadom na archeologické nálezy. Často narážam na výber vedcov, ktorých berieme. Patrí to aj pre archeológov. Dnešná liberálna lobby nepotrebuje Boha, nepotrebuje kresťanských vedcov, či archeológov. Nie je tu čas na dôkazy. Treba ich prekryť mnohokrát opakovanou lžou. Ešte si ich na internete nájdeš, ak budeš hľadať. Som presvedčený, že čoskoro budú scenzúrované. Skús sa potrápiť.
Často sa tu preukazuješ ako liberál, ako ateista. Podľa mňa si veriaci, veríš vo vedu a v to, že Boh neexistuje. "Žid 11,1:
A viera je podstatou toho, na čo sa človek nadeje, presvedčením o veciach, ktoré sa nevidia."
Rád pozerám (napr.) Love nature. Dookola, opakovane tam hovoria, čo si tie zvieratká evolúciou vyvinuli. Nedávno si lovená zver vyvinula oči na okraji hlavy, aby videla aj dozadu. Lovnej zveri to nie je potrebné, tak si ich nevyvinula.


Omega
Omega | 5.11.2021 17:35

Sorry, odoslal som to pred dokončením:

Nikto si nepridáme ani centimeter, nie to ešte posúvať oči! Dookola opakovaná lož. Je to zlé, ale časom sa stáva pravdou. Bez akýchkoľvek dôkazov!
A to, že si dal do pľacu nejakú myšlienku, to si buď čítal Bibliu, alebo si to povedal nevedome v súlade s ňou.

Pardón, končím, už sa mi nechce písať.


trombon
trombon | 5.11.2021 18:51

Ω "ty si skala a na tejto skale postavim svoju cirkev..." slovo bozie... a dakujem za upozornenie na pravopisnu chybu, hanbim sa ale este stale sa ucim... archeologicke dokazy o bozstvach neexistuju ale existuju archeologicke dokazy o vierach... to nie je to iste. rozumiem, tvojej nechuti pisat... drz sa Ω


vsetkovklude
vsetkovklude | 5.11.2021 18:58

Pre mňa je Starý zákon epický v pozitívnom slova zmysle. Osobne si myslím, aj na základe archeologických nálezov, že mnohé udalosti popísané v Biblii, sa veľmi pravdepodobne stali presne tak, ako sa tam píše. Cenzúru v biblickej archeológii nevnímam, mám pocit, že pre Izraelcov je to dôležité potvrdenie židovstva. Bolo by napr. zaujímavé nájsť archu zmluvy...

Nezhadzuj veci na liberálov, my s tým nič nemáme. Aká je cenzúra archeológie Egypta a kde sú tam liberáli? Progresívcov považujem za slepú vetvu, niečo prinesené a neprirodzené a čím skôr s tým sekneme, tým skôr bude môcť liberálna demokracia naozaj prekvitať...

Pravdu povediac, niesom úplný ateista, som agnostik. Verím vo vyššiu moc, ale verím, že niesme schopní ju poznať rozumovo za terajších podmienok a dištancujem sa od akejkoľvek cirvi, ktorá sa snaží definovať to, čo veriaci nazývajú Bohom.

"Nedávno si lovená zver", nedávno znamená desiatky a stovky tisíc rokov. Keď si predstavím, že priemerná výška aj vek človeka sa za posledné stovky rokov neúmerne predĺžili len v dôsledku zmeny výživových hodnôt stravy, tak to nie je nič nereálne ;)


trombon
trombon | 5.11.2021 19:05

ak by aj cirkev a viera (alebo viceversa) nepresla vyvojom (evoluciou, tak ako zver, tak ako clovek)) tak by sme este dnes palili kriky s ludskymi obetami... strach z liberalizmu je pre mna nepochopitelny, ak clovek nebude liberalny, tak sa nepohne z miesta, z toho slova ste urobili symbol zvratenosti... pritom vdaka vyznamu toho slova je ti umoznene verejne sirit svoje myslienky...


Omega
Omega | 5.11.2021 19:39

Poznal som jedného agnostika ešte za starého režimu. Zrelý muž, takmer pred dôchodkom. Redaktor rozhlasu v Čechách. Viem aj, ako padol pred Bohom a stal sa Božím nasledovníkom.

Nie som si istý, či by si bol schopný prijať, že archa zmluvy je nájdená. To hľadanie by mohlo zobrať z tvojho času tu na guláši. A mohol by si nájsť aj iné dôležité objavy, ktoré by agnostika v tebe mohli "rozkývať". To chce skutočne čas ...


trombon
trombon | 5.11.2021 19:55

to je tazke, ked ty za dokaz pokladas sprostredkovane informacie zo zdrojov nachylnych verit mystifikaciam... ale ano, casto nadeje a dufania vedia modifikovat myslenie a clovek strati orientaciu v tom co je realne mozne a co je uz bezhranicna viera...


vsetkovklude
vsetkovklude | 5.11.2021 20:00

Myslel som fyzickú archu, skrinku, tak ako ju opisuje Biblia. Zaujímalo by ma akú technológiu obsahuje. Ak boli v Babylone elektrolytické články, tak podľa opisu účinkov môže byť veľmi zaujímavý nález...

Existuje len jediná udalosť, ktorá by agnostika vo mne rozhýbala, ale tá by zároveň ukončila zmysel existencie všetkých náboženstiev, tak sa neteš.

Som vnútorne silná osobnosť, nepotrebujem boha, aby som sa k niekomu so svojimi problémami utiekal. Zvykol som si problémy prekonávať a riešiť, nie sa v nich utápať a som tak spokojný...


register
register | 5.11.2021 20:04

Omega pri citani tvojho prispevku mi padla sanka...

No ze poskytni nam archeologicke dokazy o tom, ze pred vyse 2000 rokmi horiaci ker prehovoril. Skocim si po pukance :)

Paci sa mi aj odpoved pre trombona. Ide o naplnenie predpovede, ze panna porodi. Ten porod panny si uviedol ako priklad, v podstate si blud predostrel ako fakt. Krasne.

Zda sa, ze si odporca evolucie. Ta bola potvrdena mnohymi vyskumami a to aj archeologickymi. Naopak archeologia ti nikdy nepotvrdi ze zhoreny ker nieco povedal. Namiesto toho aby si uznal vedecky dokazane fakty veris rozpravkam. Mimochodom, na pozorovanie evolucie ti nestaci par rokov. Tam potrebujes radovo desattisice rokov aby si postrehol zmenu. Potrebny cas je samozrejme zavisly od rychlosti zmeny prostredia.

Viedol som uz mnoho diskusii so slepo veriacimi. Diskusiu nezvladol nik a ty tiez nebudes vynimka. Ina moznost totiz neexistuje.


vsetkovklude
vsetkovklude | 5.11.2021 21:09

Mimochodom, by ma zaujímalo, čo Omega vraví na Malachiášove proroctvá, či tie sa nehodia do krámu?


 
Nie ste prihlásený, pre pridavanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader