vsetkovklude

vsetkovklude

vsetkovklude | kopyto, jelito, platí to :)

Prasačiny momentálne nie je možné zobraziť.
vsetkovklude
Záborská
 
Michal
Michal | 12.9.2021 08:53

tomu sa vraví "cap záhradníkom".


Omega
Omega | 13.9.2021 17:55

Zdalo sa mi, že si rozhľadenejší


vsetkovklude
vsetkovklude | 13.9.2021 19:14

Omega, ale nevrav, vidíme všetci ako sa chová a s kresťanstvom to má spoločné jedine ak si odmyslíme 4 storočia


Omega
Omega | 13.9.2021 19:34

Pozeráš na to len zo strany SaSanky, to je na rozhľad dosť málo


vsetkovklude
vsetkovklude | 13.9.2021 21:00

No ja neviem, okrem katolibanského pohľadu si všetci nad týmto rozhodnutím dávajú *facepalm*. Každopádne, ako spravili capa záhradníkom sme mali možnosť vidieť v prvých 24 hodinách jej úradovania, keď iniciatívu Svedkov liehovových označila za pogrom... Poviem to ináč, nemám nič proti viere (ba priam rešpektujem veriacich), ani náboženstvu, pokiaľ neobmedzuje neveriacich, ale spravím všetko, čo je v mojich silách, aby bol vplyv cirkvi (akejkoľvek) v tejto krajine čo najmenší. Sme sekulárny štát a tak to aj ostane, kým dýcham, alebo sa odsťahujem. Klérus sa v tejto krajine fatálne historicky zmýlil a zopakuje tú istú chybu, ak im nešliapneme na gágor, zabudli, že sú to len ľudia a celkom prirodzene sa mýlia...


Hovado
Hovado | 14.9.2021 11:27

A pritom jej tak krasne napisali:
Vážená pani Anna Záborská, V prvom rade mi dovoľte, z celej mojej pečene zagratulovať Vám ... Vo funkcii Vám prajem veľa šťastia a nech mocný Liehova sprevádza vaše kroky, ... Žiaľ, naše práva a náboženské slobody sú stále zatláčané, ako korok vo vínovej fľaši.. Veríme, že nám následne budete nápomocnou pri samotnej registrácii na Ministerstve Kultúry. Samozrejme, že Vás za to radi pozveme na jedno, ... Dlhé roky sme čakali práve na Vás pani Záborská a veríme, že nás nesklamete. S pozdravom Liehova zaplať. Archnalej Gabrilej, pípež


vsetkovklude
vsetkovklude | 14.9.2021 14:13

No veď, toľko úctivých floskúl a ona sa ešte urazí, ježibaba jedna


Omega
Omega | 14.9.2021 15:33

vvk, si sa rozohnil. Takto sa nebudujú mosty, ale múry.

Mnohé z tu uverejňovaných príspevkov nepatria na guláš. Nie je v tom ani humor, ani satira, ... snáď prezentovanie a presadzovanie vlastných názorov. A hlúpe urážky. Dôkaz, ako sa my Slováci nevieme navzájom vypočúť, porozumieť a dohodnúť. A tento renomovaný denník to uverejňuje, ba ešte to vycapí na čelnú stranu.

Samozrejme, že nemusíme súhlasiť so všetkým. Nie sme v komunizme. Máme slobodu. Len musíme vedieť uniesť ťarchu slobody. Naučiť sa slušnosti! Sloboda nie je anarchia. A guláš je, žiaľ, plný anarchie.

Ináč, iniciatíva svedkov liehovových na guláš patrí a dávam jej 100 bodov. Dobrý humor. Nič viac.


vsetkovklude
vsetkovklude | 15.9.2021 08:33

Omega, odpoviem Ti na prvú myšlienku, ostatné považujem za subjektívne irelevantné.

Prečo by som mal stavať most porozumenia smerom k cirkvi, keď na druhej strane brehu už stojí múr odmietania, utláčania a nevôle dôjsť k porozumeniu?


Omega
Omega | 16.9.2021 17:31

Subjektívne irelevantné? Lepšie je písať po slovensky, aby aj babka z Očovej rozumela.

Skôr myslím mosty vo vzťahoch medzi ľuďmi a nie ustanovizňami. To musíme byť Slováci tak strašne rozhádaní? Každý sa tvrdo bijeme za svoju pravdu? Nepochopíme sa? Veď pri tak širokom spektre názorov je vždy skupina, ktorá sa musí (mala by sa vedieť) podriadiť. A to nie len vo vzťahu k cirkvi a jej hodnotám. Všeobecne.

Je pravdou, že ťažko nesiem príspevky viacerých z Vás, ktorí znevažujete Boha a kresťanstvo. Vnímam to (aj keď to tak celkom nemusí byť) ako povýšenectvo nad 2 mld ľuďmi. A to je množstvo, ktoré by malo byť hodné určitého rešpektu.

Je mi veľmi ľúto, že denník SME vyhľadáva tieto urážky a uvádza ich na čelný list ako naj príspevky. Na jednej strane bojuje za pravdu, no na druhej strane vráža klin nenávisti medzi ľudí. Škoda.


vsetkovklude
vsetkovklude | 16.9.2021 18:43

Subjektívne irelevantnými som myslel tie Tvoje myšlienky, s ktorými sa hlboko nestotožňujem a nevidím dôvod ich komentovať, resp. mi postoje pripadajú tak odlišné, že by to nikam neviedlo...

Konfucius povedal: existujú 3 pravdy vo svete, moja pravda, tvoja pravda a pravda. Kým máme každý svoju pravdu, tak sa nikdy nezmierime. Skutočná pravda v každej otázke je však len jedna, objektívna, čestná, spravodlivá a cesta k jej odhaleniu je dlhá a tŕnistá. To čo ty nazývaš budovaním mostov, je hľadanie tej jedinej skutočnej pravdy. Musí to byť však úprimný obojstranný proces, lebo ak nie je, tak jeden robí kompromis smerom k pravde a druhý to hrá naoko, výsledkom je klamstvo. Ja sa klamať nenechám, niesom hlúpy.

Voľakedy som zastával názor, že náboženstvo má význam v stanovení morálnych hodnôt človeku. Ale keď denne vidím kresťanov (ako u kléru, tak u bežných veriacich), ako hrubo porušujú všetky zásady, tak som od tejto myšlienky upustil a u svojich detí som to presunul na dôslednú, ale sekulárnu výchovu.

Na začiatok by sa mali kresťania správať podľa písma. Nie však bigotne, lebo každá kniha si po 2tisíc rokoch zaslúži modernizované vydanie, ktoré lepšie reflektuje pomery doby. Skôr v kombinácii s učením pápeža Františka, ktorého si ako ateista/agnostik veľmi považujem za jeho pokrokové názory a silne vnímam zápas, ktorý musí zvádzať v zatuchnutých múroch Vatikánu a vlastne všade vo vyšších kruhoch organizácie, ktorú vedie...

Ako je možné, že priemerný slovenský kresťan dokáže nazvať Svätého otca Satanom??? Toto si najprv vyriešte aj s ovečkami a buď sa v súlade učenia najvyššieho predstaveného posuňte spolu s nami do 21. storočia, alebo skysnite v stredoveku a upaľujte si medzi sebou čarodejnice, veďte svoje križiacke výpravy, ale nás sekularistov do toho fakt neťahajte, lebo je nás viac v tejto krajine a o tom je demokracia...


Omega
Omega | 16.9.2021 20:44

Na demokraciu mám iný názor. Kompromis, dohoda, dokonca aj podriadenie sa - vo vláde, v rodine, v priateľstve, v spolunažívaní, ... A nemusím byť vôbec klamaný.

Súhlasím s tým, že si mohol byť pomýlený správaním mnohých kresťanov. To by Ťa mohlo paradoxne posilniť vo viere, o tom Biblia hovorí. Na druhej strane, možno to priznáš aj Ty, úprimní kresťania sa stávajú vo Vašich očiach bigotnými, sektármi, ... Čiže ani z voza ani na voz.

Prajem Ti hlboké prežitie Božej lásky, ktorá je nad všetku pravdu.


Michal
Michal | 16.9.2021 21:47

Omega, pre začiatok by stačilo, keby sa katolibanci prestali ostatným yebať do života.


vsetkovklude
vsetkovklude | 16.9.2021 21:59

Omega poviem to vašimi slovami, pozri si toto video a ak uznáš, že toto je Tvoja viera, tak veľmi nemáme o čom diskutovať: https://m.faceb...sn=mo&ref=share

Btw, dievčinu by som tu mohol vysmiať na 300 spôsobov, ale nespravím to, lebo si ctím právo aj na chybný názor


Omega
Omega | 17.9.2021 18:04

Možno poznáš porekadlo: "Od Šavla do Pavla".

Šavel (Saul) bol horlivým prenasledovateľom kresťanov. Lovcom. Na ceste do Damašku sa mu zjavil Ježiš s otázkou: prečo ma prenasleduješ? Oslepený 3 dni bez jedla a pitia sa modlil. Hľadal, našiel a prijal Ježiša. Hneď na to sa stal lovenou zverou. (Zaujímavý príbeh v Skutkoch 9.) Nakoniec ho pre vieru popravili.

Skutoční kresťania boli vždy akoby bez (vládnej) moci. Boli terčom útokov. Či už ich za živa hádzali levom v Koloseu za Nera, vraždení v stredoveku, alebo im stínali hlavy nedávno v Sýrskej vojne, taktiež (zatiaľ len) oplzlými útokmi nadávali dievčine zdieľajúcej jej názor.

Asi by mnohým prospelo niekoľko dni v tichosti drať kolená.


Michal
Michal | 17.9.2021 19:06

Poznám lepšie - ži a nechaj žiť !


 
Nie ste prihlásený, pre pridavanie komentárov sa musíte prihlásiť!
( Prihlásenie | Registrácia )
 
 
loader